Escape the ordinary – Google Pixel 10. It has Pixel’s most powerful chip, an incredible camera, and Gemini built in to supercharge your productivity and creativity.[1] The Google One Premium 2TB plan, Fitbit Premium, and YouTube Premium trial offers are available to eligible users of each service with the purchase and activation of Pixel 10. Offers expire at 11:59 pm PT on October 31, 2026. Valid form of payment required at sign-up, but you will not be charged the $9.99/mo for Google One, $9.99/mo for Fitbit Premium or $13.99/mo for YouTube Premium until the respective trial period expires and the subscriptions auto-renew. Cancel anytime. Return of purchased device may result in cancellation of all subscriptions. Fitbit Premium content and features may change, are not available in all countries, and may be in English only. See gstore for more information
Google Pixel 10 – Unlocked Android Smartphone – Gemini AI Assistant – Advanced Triple Rear Camera, Fast-Charging 24+ Hour Battery, and 6.3″ Actua Display – Obsidian – 128 GB (2025 Model) : Electronics
$868.55
Buy it now| Color | Lemongrasss, Obsidian, Frost, Indigo |
|---|---|
| Size | 128GB, 256GB |
| Style | Pixel 10 (Phone Only) |
| RAM Memory Installed | 12 GB |
| Processor Series | Google Tensor |
| Processor Speed | 3.78 GHz |
| SIM Card Slot Count | Single SIM |
| Connector Type | USB Type C |
| Form Factor | Bar |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Human-Interface Input | Touchscreen |
| Sim Card Size | eSIM |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Front Photo Sensor Resolution | 10.5 MP |
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 48 MP |
| Camera Description | Front, Rear |
| Number of Rear Facing Cameras | 3 |
| Digital Zoom | 8 |
| Number of Front Cameras | 1 |
| Battery Capacity | 4970 |
| Battery Power | 4970 |
| Item Weight | 195 Grams |
| Item Dimensions | 6 x 2.8 x 0.3 inches |
| Effective Video Resolution | 4 MP |
| Video Capture Resolution | 4k |
| Frame Rate | 24 fps, 30 fps, 60 fps |
| Display Type | OLED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Resolution Maximum | 2659 x 1192 |
| Display Pixel Density | 422 Pixels Per Inch (PPI) |
| Wireless Provider | Unlocked for All Carriers |
| Cellular Technology | 5G |
| Connectivity Technology | Bluetooth, NFC, Wi-Fi |
| Wireless Network Technology | LTE |
| Model Year | 2025 |
| Built-In Media | Cell Phone, USB Cable, Warranty Booklet |
| Manufacturer | |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Gaming, Photography |
| UPC | 840353926769 |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Best Sellers Rank | #1,540 in Cell Phones & Accessories (See Top 100 in Cell Phones & Accessories) #34 in Cell Phones |
| ASIN | B0FFTV1LXZ |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (460) var dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction; P.when('A', 'ready').execute(function(A) { if (dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction !== true) { dpAcrHasRegisteredArcLinkClickAction = true; A.declarative( 'acrLink-click-metrics', 'click', { "allowLinkDefault": true }, function (event) { if (window.ue) { ue.count("acrLinkClickCount", (ue.count("acrLinkClickCount"), 0) + 1); } } ); } }); P.when('A', 'cf').execute(function(A) { A.declarative('acrStarsLink-click-metrics', 'click', { "allowLinkDefault" : true }, function(event){ if(window.ue) { ue.count("acrStarsLinkWithPopoverClickCount", (ue.count("acrStarsLinkWithPopoverClickCount"), 0) + 1); } }); }); 4.5 out of 5 stars |
| Battery Average Life | 12.08 Hours |
| Phone Talk Time | 30 Hours |
| Average Battery Life Talk Time | 20.5 Hours |
| GPS Geotagging Functionality | True |
| Brand | |
| Operating System | Android 16 |
| Ram Memory Installed Size | 12 GB |
| CPU Model | Google Tensor |
| CPU Speed | 3.78 GHz |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Screen Size | 6.3 Inches |
| Resolution | 1440 x 3120 |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Model Name | Pixel 10 |
| Feature | Instead of typing, use Gemini Live to have a natural, free-flowing conversation; point your camera at what you're curious about – like a sea creature at the aquarium – or chat – Gemini to brainstorm ideas or get things done across apps[5] |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |





























There are no reviews yet.